Сервісне обслуговування компресорів

Компресори є частиною технологічного устаткування підприємств. При цьому на багатьох вони входять до переліку основних потужностей, тобто безпосередньо забезпечують випуск продукції. Тому безперебійність роботи цих агрегатів безпосередньо впливає основні економічні показники компаній. Грамотне технічне обслуговування цієї техніки дозволяє мінімізувати її простий з технічних причин. У більш загальному плані сервіс необхідний для:

 • збільшення терміну експлуатації агрегатів та збільшення періоду їх роботи без ремонту;
 • підтримки технічних характеристик лише на рівні паспортних;
 • підвищення безпеки експлуатації устаткування.

Технічний ремонт та обслуговування компресорів – основні положення

Сервіс даного обладнання включає наступні види робіт:

 1. Первинне технічне обслуговування.
 2. Повторне технічне обслуговування.
 3. Капітальний ремонт.

Первинне технічне обслуговування (або нульове ТО) – планова зупинка компресора на короткий термін з метою:

 • перевірки стану його вузлів, їх кріплення;
 • усунення виявлених у період експлуатації різних недоліків без значної розбирання та обслуговування агрегату (якщо це можливо – не призведе до погіршення ситуації та не погіршить безпеку експлуатації компресора).

Головна мета цього виду робіт – виявити можливі відхилення після того, як повітряний компресор був введений в експлуатацію, з метою недопущення виникнення серйозної несправності, усунення якої вимагатиме багато часу і витрат. Як правило, первинне або нульове ТО проводиться після 500 годин роботи (враховується за експлуатаційним журналом) компресорного обладнання.

Повторне технічне обслуговування – планове зупинення обладнання з метою усунення виявлених некритичних несправностей (що не потребують негайної зупинки) та проведення регламентних робіт, передбачених інструкцією:

 • заміна фільтрів;
 • заміна масла;
 • заміна сальників;
 • контроль натягу ременів, за необхідності їх заміна (для моделей з ремінним приводом);
 • регулювання клапанів та ін.

Основна мета повторного ТО – підтримка агрегату у працездатному стані та зниження ризику виходу його з ладу. Зазвичай дані роботи проводять через кожні 2000 годин використання компресора.

Капітальний ремонт проводиться з метою відновлення технічних характеристик компресора до паспортних, а також продовження терміну його експлуатації. Така робота передбачає повне розбирання агрегату, ревізію, відновлення або заміну вузлів, що зносилися – підшипників, клапанів, колінчастого валу, шатунів, поршневих кілець і т.д.

Ремонт компресора

Незважаючи на сервісне ТО даних агрегатів, завжди є можливість його незапланованої зупинки з технічних причин. Для відновлення працездатності компресора необхідний його ремонт – заміна вузла чи деталі, поломка яких призвела до зупинки агрегату. Якість таких робіт оцінюється за такими критеріями:

 • час незапланованого простою обладнання;
 • якість ремонту – чи відновилися технічні характеристики агрегату, і навіть можливість роботи до найближчого ТО.

Ефективність ремонту безпосередньо залежить від кваліфікації сервісних інженерів, наявності якісних запчастин, а також обладнання для оперативного відновлення вузлів і деталей, що вийшли з ладу (якщо визнано економічно виправданим їх відновлення, а не заміна).

Переваги технічного обслуговування та ремонту компресорів Eccoair фахівцями компанії Далгакиран

 1. Висока якість ремонту, що базується на:
  • високої кваліфікації наших спеціалістів, які проходять регулярне навчання на заводах-виробниках за кордоном;
  • великому досвіді подібних робіт – починаючи з 2005 року договору на сервісне ТО та ремонт укладено із сотнями підприємств різного профілю діяльності;
  • наявність сучасного діагностичного та ремонтного обладнання;
  • використання лише оригінальних запчастин;
 1. Виконуємо ремонт будь-якої складності гвинтових компресорів будь-яких моделей та виробників.
 2. Наявність розгалуженої мережі сервісних центрів – у Києві, Одесі, Дніпрі, Харкові, Львові, Рівному, Хмельницькому.
 3. Виконуємо ремонт на місці встановлення компресора по всій Україні. В окремих випадках несправний вузол забираємо для відновлення до Києва чи найближчого сервісного центру.
 4. Виконуємо терміновий ремонт – спеціалісти з найближчого сервісного центру виїжджають до місця у день отримання заявки.
 5. На всі види ремонту надаємо гарантію.
 6. Конкурентні ціни на будь-які сервісне обслуговування та ремонт.