Як вибрати компресор?

Від правильного підбору компресора і устаткування підготовки стиснутого повітря залежить подальша робота всього підприємства чи виробничої ділянки, де використовується пневмоінструмент. Тому для відповіді на питання про те, який компресор краще вибрати, перш за все потрібно чітко розуміти завдання та технологію виробництва, мати уявлення про можливості різних видів компресорного обладнання.

Де використовуються повітряні компресори?

Варіанти застосування стисненого повітря в побуті та промисловості можна розділити на три групи:

  1. робота силового пневмоінструменту – ручного (дрилів, гайковертів, відбійних молотків тощо) та стаціонарного (верстатів, стендів, конвеєрних ліній, у яких повітря приводить у рух цілі вузли та групи механізмів);
  2. створення повітряно-крапельної суміші або захоплення та подача твердих частинок повітряним струменем (краскопульти або фарбувальні бокси, піскоструминні установки, пневмотранспортні лінії);
  3. безпосереднє застосування повітря як робочого тіла: підкачування шин, спінювання хімічних розчинів, продування і т.д.

Залежно від цих завдань пред’являються і різні вимоги до якості повітря, що готується, тиску, витраті, частоті і тривалості його подачі, визначається тип необхідного компресора.

Типи повітряних компресорів

Існують два основні різновиди компресорів: поршневі та гвинтові (роторні). У перших стиск відбувається за рахунок зворотно-поступального руху поршня в циліндрі, по-друге – шляхом обертання двох близькорозташованих спіральних роторів. І ті, й інші можуть використовувати як привод ДВС або електродвигун, але в цьому огляді йдеться про те, який вибрати повітряний електричний компресор на 220 В.

Порівняльні дані щодо поршневих і гвинтових компресорів наведені в таблиці нижче:

ХарактеристикиПоршневийГвинтовий
Температура повітря на виході, С80-120+7-13 до навколишнього середовища
Середній рівень шуму,  дБ80-9562-78
 Розрахункова напрацювання, годин3 000 – 6 00090 000
 Штатна система очищення повітря від оліїнетЕсть
Режим подачі повітря (залежить від моделі)50/50 (!)Цілодобово
Вміст мастила мг/м. куб.761-3
 Мікропроцесорне управліннянетесть
Ефективність (всмоктування/вихід)50-70 %95-99 %

Вибір компресора

Для розуміння значень витрати та тиску орієнтуйтеся на такі зразкові характеристики споживання:

  • накачування шин: тиск – до 3 атм., витрата – до 50 л/хв;
  • продування: 4 атм., 150-250 л/хв;
  • фарбопульти: 4-6 атм., 150-400 л/хв;
  • пневмодрель, гайковерт та інший пневмоінструмент: від 6 до 8 атм. із витратою від 85 до 450 л/хв.

Відповідно, потужність (продуктивність) повітряного компресора повинна покривати сумарне споживання всіх приладів, що підключаються, і інструментів.

Інші важливі фактори:

  • тип електроживлення – звичайне 220 або промислове 380 (дорожче, інша облікова апаратура);
  • стан пневмомагістралей: для перекриття можливих втрат слід закладати +15-30% до потужності компресора, потім поршневого може вже не вистачити;
  • періодичність регламентних робіт (у гвинтових агрегатів – 2000-4000 годин).

Очевидно, що для разового фарбування паркану або нечастого шиномонтажу або невеликого СТО достатньо і поршневого компресора. Але якщо на підприємстві одночасно використовуються кілька пневмоінструментів протягом дня, та ще є потреба в чистому сухому повітрі, слід вибрати повітряний електричний компресор 220 або 380 з гвинтовим блоком.

Щоб правильно вибрати необхідний для вашого виробництва компресор та супутнє обладнання, не переплачуючи за, наприклад, надмірну продуктивність та не затребувані функції та характеристики техніки, зв’яжіться з нашими фахівцями. Ми не просто дамо кваліфіковану відповідь, але й допоможемо підібрати компресор іншого виробника, якщо у нас немає моделей з потрібними характеристиками.